SDA RK Drava : HIB Liebenau 28:27 ( 16:13 )

V prvem krogu državnega prvenstva SDA Vzhod, so mladi Dravaši gostili avstrijsko ekipo HIB Liebenau. V sredo, 27.09.2017, so se pred lepo popolnjenimi tribunami športne dvorane Center, letos prvič predstavili fantje ekipe RK Drava SDA ( letniki 2003 in 2004 ). Začetek tekme je bil izenačen. Gostje so bili v rahli rezultatski prednosti do trinajste minute, ko so domači prvič povedli za gol ( 9:8 ) in prednost do konca polčasa povečali na tri gole. Drugi polčas je minil v znamenju grobe igre fizično močnejših in višjih gostov, ki so pripotovali na Ptuj s kar šestimi igralci letnika 2002.Groba igra gostov, ter utrujenost in nervoza domačih, sta botrovali nekoliko slabšemu začetku drugega polčasa in tako je bil rezultat v štiriintrideseti minuti znova izenačen ( 18:18 ). Mladi Dravaši, so po minuti odmora s hitro in domiselno igro v napadu ter požrtvovalno obrambo in nekaj ubranjenimi streli vratarjev, znova pobegnili na varne štiri gole prednosti ( 24:20 ) in tekmo s pomočjo številčnih domačih navijačev, srečno pripeljali do konca. Domači so se v uvodnem krogu predstavili v lepi luči in se zasluženo veselili zmage proti starejšim in fizično močnejšim gostom, žal brez mladega Osterca, ki se je tik pred začetkom prvenstva poškodoval, tako, da je sezone zanj konec. Fantje so s trdim delom na treningih in pristopom na tekmi pokazali, da v prihodnje na njih velja računati.

Za RK Drava SDA so nastopili: Kekec Nino, Malek Miha, Kovačič Blaž 3 (1), Emeršič Gal, Čelan Svarun 1, Godicelj Miha, Popošek Jaka 10(2), Bezjak Matjaž, Vaupotič Žiga, Kaisersberger Nik 1, Vrtačnik Gašper, Popošek Jure 7(2), Vargič Staš 1, Anželj Anej, Jeremič Luka 5.

Sedemmetrovke: 6 (5), Izključitve: 6 min

Trenerja: Planinc Aleš, Sabo Ladislav