4.krog 1.B rokometne lige; 7.10.2017, dvorana: OŠ Ljudski Vrt;

RK Drava Ptuj : RK Slovenj Gradec 27 : 27 (14 : 14)

Drava: S. Žuran , Polutnik; Mlač, Krabonja 3, Rožman 3, Falež 1, Blažič, M. Žuran, Gregorc 7 (3), Krasnič 4, Budja 1, Bračič 1, Bedrač, Reisman, Osterc 3 (2), Krajnc, Koštomaj 4 (2) Trener: Nikola Bistrovic
Slovenj Gradec: Bojič, Turinski, Grobelnik 12 (2), Banfro, Bulivič 1, Kresnik 2, Podstrešek 1, Beđeti 2, Pajt 5 (2), Poklič 2, Levc, Štalekar, Yankousky, Drobež 2. Trener: Uroš Šerbec
Sedemmetrovke: Drava 7/7; Slovenj Gradec 4/5.
Izključitve: Drava 12 minut. Slovenj Gradec 6 minut.

Gledalci so v Ljudskem Vrtu gledali pravo prvenstveno tekmo, kjer je igra od začetnega žvižga do zadnjega zvoka sirene bila napeta kot lok! Ptujčani so kot ponavadi dobro začeli tekmo in prevzeli pobudo, ter v 14′ povedli z 9:6. Ko se je zdelo, da bodo domači stopnjevali igro in z večjo možnostjo rotacije igralcev dodajali razliko v zadetkih, so jih gostje, na krilih “nesojenega” Ptujčana Grobelnika 12 (2) ujeli in prehiteli v 20′, z delnim izidom 4:0, povedli so 9:10. Ptujska klop je reagirala z minuto predaha, kar je predramilo domače, do odmora se je igralo izenačeno in strpno na obeh straneh, na polčas se je odšlo z izenčenjem po izteku časa in zadetku rutinerja iz takih situacij, Gregorca 7 (3), za 14:14. Nadaljevanje tekme je bilo napeto kot že dolgo ne. Bistrovič je z številnimi rotacijami igralcev iskal pravo formulo za prevzem pobude, a se motivirani Korošci niso zmedli in z visoko realizacijo napada, ter ob zaspanih in prepoznih Ptujčanih, ki so imeli še dodatno breme pri hitropoteznih sodniških izključitvah, razmerje izključitev je bilo 12 : 6 v minutah za Ptujsko izbrano vrsto, in poškodbi organizatorja igre Žurana M, povedli na videz neulovljivih 19:23, le 12′ pred koncem srečanja. A takrat se je prebudil že viden borbeni duh, ki letos krasi še neporažene Ptujčane. Prebujena obramba z Žuranom na vratih in hitrimi zadetki Koštomaja in “profesorja” Gregorca, so preobrnili tok srečanja, v 53′ je semafor svetil 25:24. Korošci so kljub črni luknji 0:4, uspeli zadeti na dvignjeno roko sodnika, preko trojnega bloka in vrniti upanje v zmago. Prava drama se je dogajala v zadnjih minutah srečanja, ko so Ptujčani, kar dva-krat neizsiljeno zapravili žogo in potisnili Slovenjgradčane pred zmago. 12 sekund pred koncem srečanja je Ptučanom znani trener Šerbec vzel minuto odmora z namero, da svetuje ekipi kako naj zadrži zmago, kar se na koncu ni izšlo. Gostje so nespametno in pod pritiskom pasivne igre podali žogo nazaj proti vratarju, kar je pomenilo, da jim je sodnik odvzel posest nad žogo. Spretni Gregorc je žogo hitro prevzel od vratarja in podal neoviranemu Koštomaju, ki je z zadetkom, le za las prehitetel sireno in postavil končni izid 27:27.

Ptujčani nadaljujejo prvenstvo v sredo, 18.10.2017 v Brežicah in 21.10.2017, doma proti RK Grosuplje. Novim izivom nasproti. Gremo Drava!